První ligu po velkém souboji vyhráli Koľko Kolkov

Už máme dohranou 1.ligu. A známe i vítěze. Již na začátku hracího dne bylo jasné že se o první místo strhne velký souboj. Nakonec se tak i stalo, když o vítězi rozhodlo až poslední kolo hracího dne. Tento zápas proti sobě hráli mužstva Bowling Academy a Koľko Kolkov. Před tímto zápasem vedl tým Bowling Academy v celkovém hodnocení o 2 body. Koľko Kolkov museli vyhrát 4:1 aby se stali vítězi první ligy. Rozhodovalo se až v posledním framu. Nakonec tento souboj vyhrál tým Koľko Kolkov výsledkem 4,5:0,5 a stali se tak vítězem první ligy.

Konečné pořadí tedy vypadá takto na prvním místě Koľko Kokov v sestavě Richard Ostertag, Jozef Václavek, Tibor Slavkovský. Získali celkem 122,5 body. Druhé místo tedy patří týmu Bowling Academy za tento tým nastoupili Mikuláš Bikár, Peter Bikár, Martin Štěpánek, Jaroslav Dodok a Šimon Jaroš. 120,5 bodu získal tým v této sezóně. Na třetí příčce skončil Kofola Team v zastoupení Miroslav Kozár, Viliam Šedo, Richard Repkovský a František Podhorský. Konečný stav bodů Kofola Teamu je 116,5 bodu. Čtvrté místo tak patří týmu TURBO s 69,5 body. Na pátém místě je Hoblik Team s 54,5 body. Poslední příčka patří APVV Žilina s 41,5 body.

Nejvyšší nához týmu za všechny kola patří týmu Bowling Academy za nához 663. Naopak nejnižší nához si odnesl tým APVV Žilina za 340.

Nejlepším mužem 1.ligy se stal Mikuláš Bikár s průměrem 185,44. Mezi ženami kralovala Janka Chovanová s průměrem 145,64. Nejužitečnějším hráčem je Richard Ostertag, který získal 25 bodů pro svůj tým.

Všem týmům děkujeme za jejich účast v Amatérské Bowlingové Lize a těšíme se na vás na jeseň.

Bližší informace a o ABL a výsledky ze všech lig najdete na stránkách ablweb.cz.