3. liga ABL v Žiline skončila zaujímavým finále.

V stredu 24. 04. 2024 sa v Žiline skončila 3. liga ABL, veľkým finále, ktoré nám prezdradilo dve postupujúce družstvá a víťaza tejto ligy, ktorý do posledného kola nebol jasný.

3. liga ABL v Žiline nám úkazala po polročnom boji, kto si zaslúži a bude hrať v 2. lige, ako prvý tím, ktorý vyhral túto ligu je tím Macanga Strikers, ktorí získali 111 bodov a v poslednom kole vážne zabrali a porazili tím APVV v boji o prvé miesto. Tím APVV získal 103 bodov a vo finále sa im veľmi nedarilo, na treťom mieste sa umiestnil tím VKV 50 s počtom bodov 78,5 a na poslednom so 67,5 bodov tím Revit.

Ako najlepším hráčom tejto ligy sa stal Štefan Kováčik s priemerom 171,4 a taktiež sa stal najúžitočnejším hráčom ligy s počtom získaných bodov 28 z 35. Ako najlepšia hráčka skočila jediná žena v lige a to Lívia Gajdošíková, ktorá získala 9 bodov s priemerom 146.

Všetkým zúčastnením ďakujeme za príjemnú atmosféru, trpezlivosť a hlavne za zúčastnenie sa. Všetkým tímom prajeme veľa šťastia v ďalších sezónach a dúfame, že sa čo najskôr uvidíme!