Finálové súboje v 2. lige ABL v Žiline

Minulú stredu sa v Žiline uzavrela sezóna 2. ligy ABL. Veľké finále prinieslo napätie a neistotu ohľadom celkového víťaza, čo bolo až do posledného kola nejasné.

Po polročnom boji sa v 2. lige ABL v Žiline ukázalo, kto si zaslúži postúpiť a hrať v 1. lige. Tím Veliš získal 106,5 bodov a svoj triumf si vybojoval až v poslednej hre posledného kola. Na druhom mieste sa umiestnil tím Reštauračné Typy, so 106 bodmi. Koľko Kolkov skončil tretí s 99 bodmi, zatiaľ čo štvrtý bol tím Lasard s 88 bodmi.

Tibor Slavkovský bol najlepším hráčom ligy s priemerným skóre 185,2 bodov. Najužitočejším hráčom s 22 bodmi získanými bodmi bol Tomáš Hronský. Lenka Slotová excelovala ako najlepšia hráčka s priemerom 159,35.

Ďakujeme všetkým účastníkom za príjemnú atmosféru a trpezlivosť. Všetkým tímom prajeme veľa šťastia v nasledujúcich sezónach a tešíme sa na ďalšie stretnutia! Špeciálne poďakovanie patrí Bowling Academy za hosťovanie ligy a taktiež sponzorom Amatérskej Bowlingovej Ligy: QubicaAMF, X-SHOP, SABE a Xbowling.

Športu Zdar!

Bližšie informácie o ABL a výsledky zo všetkých líg nájdete na stránke www.ablweb.cz

Výsledky tohto kola nájdete tu.

Tešíme sa na ďalšie predstavenia hráčov a na stretnutia v nadchádzajúcich podujatiach. Informácie o podujatiach ABL, ktoré sa budú konať v rámci jari 2024 nájdete tu.

Nech to padá!

 

Lenka Slotová a Tibor Slavkovský

Tím Veliš

Reštauračné Typy, Veliš a Koľko kolkov

Nenechajte si ujsť…